ie, cała jama ustna odpowiadają w ogromnej mierze za aspekt wizualny i prezencję danej osoby. To dobre rozwiązanie nie tylko dla potencjalnych chętnych na zabiegi, ale także dla całego personelu medycznego, bo stawia przed nimi wiele wyzwań i oczekiwań. Nie ulega wątpliwości fakt, że jest to świetny pomysł nie tylko na rozwój zawodowy, ale także perspektywy finansowe w długim horyzoncie czasowym. Zdecydowanie zatem warto zostać stomatologiem!
Gabinety dentystyczne w dzisiejszych czasach są naprawdę bardzo dobrze wyposażone. Nie jest już tak jak było wiele lat temu, że wizyta u dentysty to był prawdziwy horror i jedna wielka zagadka. Dziś stomatologia poszła bardzo do przodu. Polskie gabinety stomatologiczne są naprawdę wyposażone na bardzo dobrym poziomie. W końcu nie bez powodu leczą się u nas także osoby zza granicy chwaląc wysoką jakość obsługi i naprawdę świetną jakość wykonywanych przez naszych stomatologów usług. Gabinety dentystyczne są wyposażone we wszystkie niezbędne przedmioty, ale także w liczne nowinki technologiczne. Polska tu nie odstaje na tle innych krajów.
Co szkodzi naszym zębom
Co niszczy nasze zęby? Próchnica jest chorobą cywilizacyjną tak starą, że stanowiła jedną z głównych przyczyn śmierci ludzi pierwotnych. Dzisiaj na szczęście stomatologia jest świetnie rozwiniętym działem medycyny, więc współcześnie nikt z tego powodu nie umiera. Również fakt, że myjemy zęby i mamy świadomość tego, że należy o nie dbać, znacznie poprawia nasz ogólny stan zdrowia. Wracając do pytania - zęby psują bakterie, które żywią się cukrem. Poza tym nasze szkliwo jest również osłabiane przez kwasy, przez co traci swoją wytrzymałość. To zła wiadomość dla tych, którzy lubią sałatki i wino. Jednak nie musimy rezygnować z tych przyjemności - warto po prostu częściej myć zęby i odwiedzać regularnie swojego stomatologa.
Jak powstanie próchnica?
Próchnica – coraz częstsza przypadłość ludzi, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, jest zmorą wielu stomatologów. Czym jednak naprawdę jest próchnica i w jaki sposób powstaje? Jest to bakteryjna choroba zakaźna atakująca tkanki twarde zęba. Jest powodowana działaniem kwasów wytworzonych przez bakterie w płytce nazębnej podczas metabolizmu cukrów. Innymi słowy im więcej cukrów przyjmujemy tym gorzej dla naszych zębów. Można wyróżnić cztery główne czynniki przyczyniające się do powstawania próchnicy – bakterie, cukry, podatność zębów oraz czas. Jednak nawet jeśli wszystkie cztery będą miały miejsce, nie oznacza to wcale, że próchnica się pojawi. Podatność zębów na próchnicę jest cechą indywidualną, wynikającą zarówno z genetyki, jak i z otoczenia, w którym ktoś dorastał.